Empharma Kimdir
Empharma Kimdir

Tarihçemiz

 • 1918’de Bandırma’da “Embil Laboratuvarı” adı ile Eczacı Hikmet Embil tarafından kurulmuştur.
 • O yıllarda tıbbi müstahzar olan tablet, merhem ve steril sıvıların yanı sıra ilaç ve gıda sanayiinde kullanılan hammaddeleri ve bitmiş ürünleri, Türk Ordusu’nun hizmetine sunmuştur.
 • Embil İlaç;

-Kadın sağlığında çığır açan Neo-Penotran ailesine ait topikal ürünleri,

-Ağrı tedavisinde Türkiye’de ilk ve tek alkolsüz topikal Nimesulid içeren, Lamellar Penetrasyon Sistemi (LPS) ile ciltten hızlı emilip kısa sürede etki sağlayabilen, Türk Patent Enstitüsü tarafından İncelemeli Patent sahibi Sulidin® Jel isimli ürünü,

-Akne tedavisi için Mikrosünger sistemi ile geliştirilen ve en düşük yan etki ile yüksek iyileşme profiline sahip olan Aksil, Salsil ve Biovital grubuna ait ürünleri ile pazarda uzun yıllar kendi adından söz ettirmiştir.

 • Embil İlaç ürünleri Türkiye pazarı dışında Rusya, BDT ülkeleri, Balkanlar, Uzak Doğu ve Latin Amerika ülkeleri dahil olmak üzere 42 ülkenin pazarında yer edinmiş olup, bugüne kadar güvenle kullanılmaktadır.
 • Embil İlaç şirketi bu yükselen ivmesini 2014 yılında, İspanyol Chemo Holding bünyesinde bulunan Exeltis İlaç’a devretmeye karar vermiştir ve daha sonra aynı misyona devam etmek hedefi ile 2018 yılında yeni bir oluşum olan Empharma İlaç doğmuştur.

Peki, Biz Kimiz?

 • Empharma İlaç, sağlık sektörü içerisinde, 1918’den günümüze kadar edindiği bir asırlık Embil serüvenini devam ettirmiştir ve sayısız başarılara imza atmış, ilaç alanında uzmanlığını kanıtlamış eşsiz tecrübe ve yenilikçi ruhu ile bütünleşmiş yöneticileriyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski ilaç şirketlerinden birinin, yeni nesil temsilcileri tarafından kurulmuştur.
 • Empharma’nın temel kuruluş amacı, deneyim ve yeni fikirleri ortak bir noktada birleştirme prensibi ile hareket ederek, sektördeki tecrübe ve kazanımlarına farklı pazarlar ve endikasyonlarla, Türkiye’ye ve Avrupa’ya yeni bir nefes olacak niş, orijinal ve inovatif reçeteli ve reçetesiz tıbbi müstahzar ve tıbbi cihaz ürünlerini güvenle günümüze taşımaktır.

 

Misyonumuz

 • Empharma İlaç olarak ; sağlık sektöründe kazanmış olduğumuz bir asırlık yetkinlik ile ülkemizin ilaç sanayiine katkıda bulunmak birincil hedefimizdir.
 • Diğer taraftan, Rusya, Balkanlar, LA, BDT ve Uzakdoğu ülkeleri ile 20 seneyi aşan  işbirliği çerçevesinde  uluslararası bilinirliğimizi devam ettirmek; hayat kalitesini arttıran ürünlerle bu ülkelerin sağlık sektörüne katkıda bulunmak  da temel amaçlarımızın arasında yer almaktadır.

Vizyonumuz

 • Orijinal ve inovatif fikirlerin bir araya geldiği ürünler ile insan sağlığını korumayı temel almak ve edinilmiş bu amaçla küresel bir ilaç firması olmaktır.
 • Bu yaklaşım ile etik kuralları gözeten, yenilikçi, niş ve kaliteli ürünleri, laboratuvarındaki ilk çalışmasından pazarlama safhasına kadar getirdiği her aşamada ulusal ve uluslararası ilaç sanayiinin hizmetine sunmaktadır.

Temel Değerlerimiz

Yeniliklere Açığız

Çünkü dünya değişiyor ve biz de yeni fikirleri en etkili şekilde hayata geçirmek için tüm cesaretimizle buradayız!

Sağlıkta Sesiz

Çünkü aklımızdakileri en yetkin sözcüklerle size ulaştırmak, bizim var olan en güçlü sesimiz!

Sağlıkta Biz de Varız

Çünkü sizin için aldığımız kararların hep arkasındayız!

Uluslararası Danışma Kurulu

Ülke İsim Ünvan
Amerika
Prof. Jack Sobel, MD
Detroit Wayne Devlet Üniversitesi Dekan, İç Hastalıklar (Bulaşıcı Hastalıklar) Profesörü
Prof. Scott McClelland, MD, MPH
Epidemiyoloji ve Küresel Sağlık Profesörü
Sergio Nacht
Riley Nacht LLC şirketi kurucusu ve Bilimsel Operasyonlar Direktörü
Almanya
Prof. Werner Mendling
Kadın doğum uzmanı-jinekolog, Helios Kliniken GmbH, Wuppertal
Rusya
Prof. Yuri Raifeld, Ph.D., Dr. Sci.
Raifarm LLC Kurucusu ve Başkanı
Prof. Eugeny Kira, MD
Direktör, Obstetrik Jinekoloji Bölümü, Pirogov Ulusal Tıp ve Cerrahi Merkezi, Moskova

İş Ortaklarımız